Życzenia

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

 

Przerwa świąteczna dla uczniów wolna od zajęć dydaktycznych trwa od 21 grudnia 2014r.( poniedziałek ) do dnia 6 stycznia 2015 r. ( wtorek ).
W dniach 21-24grudnia 2014 oraz w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r., świetlica szkolna pełni dyżur dla uczniów,którzy wymagają opieki  w godz. 7.15-15.15

 

Kiermasz bożonarodzeniowych rozmaitości

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


Zapach ciast, korzennych przypraw i igliwia unosił się w szkole, w piątek już od godzin rannych. To znak, że kolejny rok z rzędu mocy nabierał nasz kiermasz bożonarodzeniowy.
Stoły uginały się od słodkości. Rodzice przygotowali blisko pięćdziesiąt wypieków, które konkurowały o najlepsze. Ciasta były nie tylko smaczne, ale też cieszyły oko pomysłowością wykonania. Każdy wypiek powalczył w kategorii smak i wygląd. Jurorzy przyznali główną nagrodę za smak Małgorzacie Kozak, a za wygląd Teresie Kwiatkowskiej. Drugie miejsce zajęły: Aleksandra Wentruba i Bożena Mońka, a trzecie wywalczyły: Izabela Gościło oraz Maja Szymańska. Było o co walczyć, bowiem za czołowe miejsce nagrodą był tablet oraz robot kuchenny. Pozostałe miejsca nagrodzono zestawem sztućców, kompletem garnków, wielką księgą kucharską oraz zegarkiem damskim. Po ocenie jurorów ciasta można było kupować. Rozeszły się, jak świeże bułeczki.
Jednak ciasta to tylko część tego, co rodzice oraz nauczyciele z uczniami przygotowali na tegoroczny jarmark. Jednym słowem było coś dla ducha i ciała, a na pewno wiele rzeczy, które pomocne będą przy przygotowaniu oryginalnych świąt. Na stoiskach można było znaleźć domowe przetwory, domowej roboty smalec, a także lukrowane ciasteczka i pierniki. Nie zabrakło suszu na kompot wigilijny oraz suszonych grzybów na świąteczne uszka.
Jak zwykle, tak i w tym roku nie mogło zabraknąć ozdób świątecznych i wytworów rękodzielniczych. Były więc sztuczne i świeże stroiki, biżuteria z filcu, naczynia wykonane w technice decoupage, witraże, oryginalne anioły z drewna i masy solnej oraz mnóstwo innych ozdób, które uczynią święta piękniejszymi i smaczniejszymi, a przede wszystkim pomogą przeżyć je w klimacie tradycji, dobrego smaku i radości.
O odpowiedni nastrój kiermaszu zadbali uczniowie klasy VI, którzy za sprawą spektaklu na kanwie utworów polskich poetów, głównie ks. Jana Twardowskiego, wprowadzili gości w magiczny klimat świąt.
Rokrocznie kiermasz w ?trójce? przyciąga do szkoły całe pokolenia. Uczniowie przychodzą na przedświąteczne zakupy z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami. Ta wielopokoleniowa impreza integruje lokalne środowisko, ale też przyczynia się do tego, że środki zebrane z kiermaszu trafiają na ważny cel. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wymarzony przez uczniów zjazd linowy, który wiosną stanie przy szkolnym boisku.

Zespół redakcyjny BIGoS

   

Bezpieczna i przyjazna szkoła

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacją Dzieci Niczyje zaprasza pracowników szkół oraz przedszkoli do wypełnienia ankiety na temat polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem w placówkach. Badanie realizowane jest w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła".


Dla każdej z grup uczestników przygotowana została oddzielna wersja ankiety.

Ankieta dostępna jest pod linkiem:
http://fdn.pl/zapraszamy-pracownikow-szkol-i-przedszkoli-do-udzialu-w-ankiecie-0

   

Wspólnie możemy uczynić czyjeś święta równie pięknymi, jak nasze

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


   

Dłuuuugo wyczekiwany gość

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


Cały rok czekamy na jego przyjście. 5 grudnia wreszcie dotarł do naszej szkoły.
- Trochę mi kogoś przypominał ten Mikołaj, ale co tam, przyniósł fajne prezenty, więc się nad tym nie zastanawiam - zdradza Ksawery z I klasy. - Najlepsze były karty z piłkarzami. Ja trafiłem na takie, jak chciałem.
Prezenty wszyscy uwielbiamy, a najbardziej cieszą się z nich najmłodsi. Żeby za rok w grudniu znów mieć uśmiech na twarzy, już od dziś postarajcie się o to mocno i róbcie wszystko, co sprawi, że zamiast rózgi, dostaniecie wyczekiwany podarunek.

Zespół redakcyjny BIGoS

   

Trójka strzela w dziesiątkę

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

 

 

Julia Nowicka, Alicja Studniarz i Maksymilian Woźniak drużynowo zajęli pierwsze miejsce w finale międzyszkolnych zawodów strzeleckich, które rozegrane zostały w SP nr 8.
- Żeby odnieść sukces w strzelectwie, trzeba mieć nie tylko dobre oko, ale być bardzo precyzyjnym i skupionym - zdradzają uczniowie naszej szkoły, którzy wywalczyli zwycięstwo.

Osobnym sukcesem pochwalić się może nasza szkolna koleżanka,Alicja Studniarz, która nie tylko drużynowo wywalczyła złoto, ale także indywidualnie zajęła pierwsze miejsce w karabinie pneumatycznym, osiągając najlepszy wynik, 49 na 50 strzałów.

   

I miejsce naszych siatkarzy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

W dniu 24 listopada 2014 r. na hali OSiR w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w mini siatkówce chłopców szkół podstawowych.

Wyniki spotkań - chłopcy

 

SP2 Goleniów - SP 4 Goleniów    2:1

SP 3 Goleniów-SP 4 Goleniów    2:1

SP 3 Goleniów - SP 2 Goleniów    3:0

 

Klasyfikacja  końcowa

 

I miejsce   Szkoła Podstawowa nr 3 w Goleniowie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Goleniowie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Goleniowie

 

Awans do mistrzostw Powiatu uzyskały:

- chłopcy: Szkoła Podstawowej nr 3 w Goleniowie

 

Skład: Robert Gliga, Michał Bęben, Filip Szczęsny, Konrad Ołdakowski, Piotr Piórkowski, Dominik Ćwik, Marcel

Lewicki, Piotr Nowak, Piotr Hansch, Michał Stolarski.

 

GRATULUJEMY

   

Było elektryzująco

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


Edukację w temacie oszczędzania energii elektrycznej warto zaczynać od najmłodszych lat.
Tak uważają fachowcy, zajmujący się na co dzień wytwarzaniem  i dystrybucją prądu. W minionym tygodniu przyjechali do naszej szkoły z ciekawymi zajęciami.
- Oswajanie dzieci ze świadomością oszczędzania prądu oraz wytwarzania go za pomocą metod współczesnych, to cel zajęć, jakie prowadzimy w wybranych szkołach- mówi Łukasz Kaczmarek, prowadzący zajęcia.

Zajęcia staramy się prowadzić w taki sposób, by młodzież się nie nudziła, a więc w formie warsztatów i prezentacji.
Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że oni także mogą mieć wpływ na oszczędzanie energii.
- Na przykład poprzez to, że nie będziemy wkładać do lodówki ciepłych potraw, że mama przykryje pokrywką garnek z gotującą się potrawą oraz przez to, że będziemy gasić światło w pomieszczeniach, w których nie przebywamy i wyłączać wtyczki, które niepotrzebnie są w kontaktach- mówią uczniowie z V klasy.
Dzięki krótkiemu filmowi animowanemu uczniowie dowiedzieli się także o nowoczesnych sposobach wytwarzania prądu dzięki farmom wiatrowym, kolektorom słonecznym, elektrowniom geotermicznym, wodnym i jądrowym.
Poza częścią teoretyczną był też czas na warsztaty, a podczas ich trwania uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać obwód elektryczny.
Zespół Redakcyjny BIGoS

   

Dyskoteka andrzejkowa

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

W SP3 CZARY,MARY

DO ZABAWY ZAPRASZAMY

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL