Administrator

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

Szanowni Państwo.

Pragnę Państwa poinformować o nowej stronie internetowej "Naszej Szkoły"

Nasz nowy adres :

http://www.sp3goleniow.pl/

Jeszcze przez jakiś okres będzie prowadzona także stara strona internetowa gdzie znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje.

Zapraszamy na nową stronę.

 

Rekolekcje

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

W dniach 16,17 i 18 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 3 w Goleniowie odbywać się będą rekolekcje wielkopostne.

Dni te będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów placówki .

W wyżej wymienionych dniach odbywać się będą zajęcia opiekuńczo ? wychowawcze .

Autobus szkolny będzie kursował jak w każdy dzień nauki szkolnej.

Świetlica otwarta będzie w godz. 7.15 do 16.15.

 

Rekolekcje odbywać się będą w dniach 16 i 17 marca ( poniedziałek i wtorek) w sali gimnastycznej w szkole. Od godz. 9.00 uczestniczyć będą w spotkaniu uczniowie klas I-III.

Od godz. 10.30 odbywać się będą spotkania dla uczniów klas IV-VI.

 

Dnia 18 marca 2015 roku ( środa) od godz. 9.30 będzie spowiedź dla dzieci, które przystąpiły już do pierwszej komunii świętej.

O godz. 10.00 odbędzie się dla wszystkich uczniów msza święta i nastąpi zakończenie rekolekcji.

Uczniowie dojeżdżający do kościoła idą wraz z opiekunami ze szkoły i wracają z kościoła również pod opieką nauczycieli.

 

Wszyscy uczniowie uczęszczający na lekcje religii w roku szkolnym 2014/15 w szkole mają obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych w czasie których będzie sprawdzana obecność !!!

   

Bal kanawałowy dla " maluszków"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

Karnawał to radosna tradycja przepełniona muzyką i zabawą,gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.W dniu 04.02.2015 r.w naszej szkole odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy.Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.Zjawiskowy wygląd  / tęczowe balony i serpentyny / wprowadził  dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy ,do której uroczyście zaprosił prowadzący imprezę pan DJ.Dzieci przebrane w kolorowe stroje  wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów.Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy dzieci miały słodki poczęstunek.Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości  naszym wychowankom ,a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych  balowych strojów.

 

   

Ogłoszenie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie poszukuje pracownika na stanowisko opiekun boiska szkolnego  .

Praca w wymiarze 1/2 etatu, 5 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych .

Forma zatrudnienia - umowa o pracę .

Niezbędne dokumenty ( CV, świadectwa pracy) należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 20 lutego 2015 roku  ul. Jodłowa 33  ,Goleniów , tel. 914182425.

   

Mistarostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

   

Nasze dzieci będą miały prawdziwe święta

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin PachutaDrodzy Darczyńcy
Już drugi rok z rzędu zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę darów. Tym razem nie tylko dla jednej rodziny, ale dla kilku ubogich rodzin uczniów naszej szkoły. Na początku grudnia  było wielkie poruszenie, ogłosiliśmy akcję zbierania produktów żywnościowych z dłuższą datą przydatności, środków chemicznych, kosmetyków i ubrań. Udało się zebrać blisko 200 kg darów. Dzięki tym podarunkom święta w domach naszych najuboższych uczniów będą pachniały nie tylko igliwiem, ale też przepychem, który rzadko lub nigdy w tych rodzinach nie gości.
Poza hojnością sponsorów, piękną postawą wykazali się nasi uczniowie, bo to dzięki nim i ich rodzicom, udało się spakować kilka kartonów smakołyków i innych produktów, które rozwieźliśmy do domów dzieci.
Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy w imieniu obdarowanych rodzin. Jednocześnie prosimy - zmobilizujmy się tak pięknie znów za rok, bo w Święta Bożego Narodzenia 2015 roku także zorganizujemy podobną akcję. Chcemy, by ta młoda w naszej szkole tradycja wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń 'trójki'.
Drodzy Darczyńcy, zapewne przy wigilijnym stole usiądziecie z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, bo przecież magia świąt polega nie tylko na mechanicznym powielaniu obyczajów, ale na sprawianiu dobrych uczynków. Nieważne, że ktoś przekazał kartonik ryżu, a ktoś torbę prezentów. Liczy się odruch serca, za co szczerze dziękujemy. I pamiętajmy o tej złotej myśli  Victora Hugo, która przyświeca naszej akcji: Największą władzą ducha jest nie geniusz, ale dobroć.

Zespół redakcyjny BIGoS
   

Kiermasz bożonarodzeniowych rozmaitości

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


Zapach ciast, korzennych przypraw i igliwia unosił się w szkole, w piątek już od godzin rannych. To znak, że kolejny rok z rzędu mocy nabierał nasz kiermasz bożonarodzeniowy.
Stoły uginały się od słodkości. Rodzice przygotowali blisko pięćdziesiąt wypieków, które konkurowały o najlepsze. Ciasta były nie tylko smaczne, ale też cieszyły oko pomysłowością wykonania. Każdy wypiek powalczył w kategorii smak i wygląd. Jurorzy przyznali główną nagrodę za smak Małgorzacie Kozak, a za wygląd Teresie Kwiatkowskiej. Drugie miejsce zajęły: Aleksandra Wentruba i Bożena Mońka, a trzecie wywalczyły: Izabela Gościło oraz Maja Szymańska. Było o co walczyć, bowiem za czołowe miejsce nagrodą był tablet oraz robot kuchenny. Pozostałe miejsca nagrodzono zestawem sztućców, kompletem garnków, wielką księgą kucharską oraz zegarkiem damskim. Po ocenie jurorów ciasta można było kupować. Rozeszły się, jak świeże bułeczki.
Jednak ciasta to tylko część tego, co rodzice oraz nauczyciele z uczniami przygotowali na tegoroczny jarmark. Jednym słowem było coś dla ducha i ciała, a na pewno wiele rzeczy, które pomocne będą przy przygotowaniu oryginalnych świąt. Na stoiskach można było znaleźć domowe przetwory, domowej roboty smalec, a także lukrowane ciasteczka i pierniki. Nie zabrakło suszu na kompot wigilijny oraz suszonych grzybów na świąteczne uszka.
Jak zwykle, tak i w tym roku nie mogło zabraknąć ozdób świątecznych i wytworów rękodzielniczych. Były więc sztuczne i świeże stroiki, biżuteria z filcu, naczynia wykonane w technice decoupage, witraże, oryginalne anioły z drewna i masy solnej oraz mnóstwo innych ozdób, które uczynią święta piękniejszymi i smaczniejszymi, a przede wszystkim pomogą przeżyć je w klimacie tradycji, dobrego smaku i radości.
O odpowiedni nastrój kiermaszu zadbali uczniowie klasy VI, którzy za sprawą spektaklu na kanwie utworów polskich poetów, głównie ks. Jana Twardowskiego, wprowadzili gości w magiczny klimat świąt.
Rokrocznie kiermasz w ?trójce? przyciąga do szkoły całe pokolenia. Uczniowie przychodzą na przedświąteczne zakupy z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami. Ta wielopokoleniowa impreza integruje lokalne środowisko, ale też przyczynia się do tego, że środki zebrane z kiermaszu trafiają na ważny cel. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wymarzony przez uczniów zjazd linowy, który wiosną stanie przy szkolnym boisku.

Zespół redakcyjny BIGoS

   

Bezpieczna i przyjazna szkoła

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacją Dzieci Niczyje zaprasza pracowników szkół oraz przedszkoli do wypełnienia ankiety na temat polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem w placówkach. Badanie realizowane jest w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła".


Dla każdej z grup uczestników przygotowana została oddzielna wersja ankiety.

Ankieta dostępna jest pod linkiem:
http://fdn.pl/zapraszamy-pracownikow-szkol-i-przedszkoli-do-udzialu-w-ankiecie-0

   

Wspólnie możemy uczynić czyjeś święta równie pięknymi, jak nasze

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

Wpisany przez Marcin Pachuta


   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL